10 حقیقت جالب در مورد فیلم مومیایی

Admin 2023/01/12
فیلم مومیایی

حقایق جالب فیلم مومیایی

فیلم مومیایی در ابتدای پخش خود با واکنش منفی بسیاری از تماشاچیان آزمایشی خود روبرو شد اما این اتفاق پس از اکران عمومی آن به سرعت به واکنش های مثبت تبدیل شد و توانست به موفقیت بسیار زیادی برسد.این اتفاق باعث شد زوج «ریک» و «ایولن» با ایفای نقش برندن فریزر و ریچل وایس به سرعت به صنعت سینما باز گردند و این اتفاق نیز پیامد های تجاری مثبتی را برجای گذاشت.

حال میخواهیم شما را با چند حقیقت جذاب درباره ی فیلم « مومیایی » آشنا کنیم.

1. نقش اول فیلم مومیایی ابتدا به تام کروز پیشنهاد شده بود اما او نپذیرفت

تام کروز

بازیگران مشهور زیادی برای نقش «ریک اوکانل» در نظر گرفته شده بودند که تام کروز یکی از آن ها بود، او اما پیشنهاد بازی در این نقش را رد کرد و به جایش، فریزر برای آن انتخاب شد. کروز نزدیک به ۲ دهه فرصت داشت تا نظرش را عوض کند و در نهایت در سال ۲۰۱۷ در نسخه ی بازسازی فیلم «مومیایی» نقش آفرینی کرد.

2.بازیگر نقش «ایمهوتپ» در طول فیلمبرداری این پروژه مجبور بود روزی دوبار بدنش یا شیو کند

بازیگر نقش ایمهوتب

شخصیت «ایمهوتپ» که ایفای نقش آن را «آرنولد وسلو» برعهده داشت میبایست در طول این پروژه از سرتا پا کاملاً بی مو می بود.به اون پیشنهاد وکس شدن داده شده بود اما او علاقه ای به تکرار این تجربه ی دردناک نداشت و ترجیح داد تا روزی دوبار کل بدن خود را از سر تا پا تیغ بزند.

3.نام شخصیت «ریچل وایس» برگرفته شده از فردی واقعی است

بازیگر نقش ریچل وایس

شخصیت «ایولن کارناهان» از شخصیت حقیقی «ایولن هربرت» الهام گرفته شده بود، که این شخصیت یک دختر مصرشناس انگلیسی تبار بود که به همراه پدر خود اولین کسانی بودند که به مقبره ی توتانخامون وارد شدند.

4.مومیایی در مراکش فیلم برداری شد نه در مصر

اهرام مصر

بر خلاف باور همگان که فکر می کنند چون داستان این فیلم در مصر می گذرد حتما باید فیلم برداری آن نیز در مصر انجام شده باشد، باید خدمتتان بگویم که کاملا در اشتباه هستید.به دلیل مشکلات متعدد موجود در کشور مصر، گروه فیلم برداری امکان ادامه ی کار در این کشور را نداشتند و مراکش را برای فیلم برداری انتخاب کردند و در حقیقت آنچه شما به عنوان قاهره قرن بیستم میبینید، در واقع کشور مراکش است.

5.بازیگران سر صحنه باید هر چند ساعت یک بار یک جوشانده می خوردند

مجسمه ایمهوتب

به دلیل اینکه فیلم برداری این پروژه در بیابان و در گرمای بالا و طاقت فرسا انجام می شد، عوامل و بازیگران همواره با خطراتی چون گرمازدگی و کم شدن آب بدن مواجه بودند.بنابراین تیم پزشکی یک ترکیب مخصوص ساختند تا بازیگران و عوامل هر چند ساعت یکبار از آن بنوشند.

این پست به زودی اپدیت می شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.