معرفی قابلیت های نرم افزارهای داخلی ویندوز؛بازیابی فایل های حدف شده در ویندوز(بخش دوم)

Recovery Banner

معرفی قابلیت های نرم افزارهای داخلی ویندوز؛بازیابی فایل های حدف شده در ویندوز(بخش دوم)

در پست قبلی با عنوان «معرفی قابلیت های نرم افزارهای داخلی ویندوز»به بررسی روش های بازیابی فایل های پاک شده در ویندوز،بدون استفاده از نرم افزار های اختصاصی پرداختیم.

در این پست به ادامه به نحوه ی بازیابی اطلاعات با استفاده از نرم افزار iBeesoft Data Recovery خواهیم پرداخت.

بازیابی فایل  حذف شده با نرم افزار اختصاصی

اگر نتوانستید با هیچ یک از روش های ذکر شده در پست قبلی،نسخه ای از فایل های پاک شده را بازگردانید،توصیه می شود تا به سراغ نرم افزار های اختصاصی ریکاوی اطلاعات بروید.نرم افزار iBeesoft Data Recovery یکی از بهترین گزینه ها برای بازیابی فایل های حذف شده از روی حافظه ی داخلی دستگاه است که در دسترس کاربران سیستم عامل ویندوز قرار دارد.همچنین میتوان به کمک این نرم افزار اطلاعات حذف شده را از روی حافظه های جانبی مانند هارد اکسترنال و کارت حافظه را نیز بازیابی کرد.

برای دانلود نسخه ی ویندوز این نرم افزار میتوانید از این لینک استفاده کنید.پس از دریافت برنامه و نصب آن،در داخل نرم افزار به مسیر قبلی فایل مرود نظر خود بروید.در نهایت روی کلید Scan برای بررسی فایل های حذف شده کلیک کنید.

 

iBeesoft Data Recovery

 

پس از اتمام فرآیند اسکن،میتوانید تمامی فایل های حذف شده در مسیر انتخابی را شاهده کنید.برای بازیابی فایل های حذف شده کافی است تا تیک کنار آن را بزنید و روی کلید Recover کلیک کنید.همچنین قادر خواهید بود پیش از بازیابی،پیش نمایشی از فایل را مشاهده کنید تا از صحت اطلاعات اطمینان حاصل کنید.

نرم افزار iBeesoft Data Recovery امکان فیلتر کردن دسته های مختلف را برای کاربران فراهم می کند تا فرآیند پیدا کردن فرمتی خاص،آسان تر شود.فرمت های قابل پشتیبانی در برنامه داخل شش دسته کلی قرار گرفته اند که در جدول زیر میتوانید برخی از مهمترین آن ها را مشاهده کنید.

File Format Table

از سایر قابلیت های مهم iBeesoft Data Recovery  میتوان به تعمیر فایل های آسیب دیده اشاره کرد که به کمک آن میتوان تکه های پراکنده داده های یک فایل را در کنار هم قرار داد.همچنین این برنامه برای استفاده بازیابی آسان تر فایل ها در حافظه های SSD بهینه سازی شده است و به صورت خودکار TRIM را غیر فعال میکند.الگوریتم های مورد استفاده در برنامه می توانند تعامل بهتری با درایوهای NTFS داشته باشند که بازگردانی اطلاعات آن ها با روش های معمول چندان موفقیت آمیز نیست.ریکاوری درایوهای فرمت شده و آسیب دیده و بازیابی  پارتیشن از دیگر ویژگی های مفید و کاربردی برنامه هستند.