دامنه‌ها را از com. به ir. منتقل کنید: نامه ی جدید شاپرک به شرکت های پرداخت یار

Admin 2022/12/19
لوگوی شاپرک

دامنه‌ها را از com. به ir. منتقل کنید

طی خبری که در این چند روزه در فضای مجازی به گوش می رسد، شرکت شاپرک در نامه ای به شرکت های پرداخت یار (مانند زرین پال) گفته است تا دامنه‌ها را از com. به ir. منتقل کنید.این درخواست فقط مربوط به دامنه های خود شرکت های پرداخت یار هستند نه سایت های دیگر.در توضیحاتی که پیرامون این موضوع ذکر شده است، به نظر می رسد این کار نیز گامی دیگر در راستای اجرای طرح اینترنت ملی است

برای توضیحات بیشتر همراه ما باشید

انتقال دامنه از .com به  .ir

شاپرک در نامه‌ای که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده است، به شرکت‌های پرداخت‌یار اعلام نموده است تا با توجه به تهدیدات و مخاطرات بالقوه و احتمال مسدود شدن دامنه‌های com، ، سایت های پرداخت‌یار تا تاریخ سوم دی ماه سال جاری فرصت دارند دامنه سایت خود را به دامنه ir منتقل کرده و نتیجه را به شاپرک اعلام کنند.

نامه ی شاپرک به شرکت های پرداخت یار

شاپرک همچنین اعلام کرده که عدم انتقال دامنه و اختلال در دسترسی به سایت، می‌تواند کسب‌وکار پرداخت‌یاران را تحت تأثیر قرار دهد، از همین رو توصیه بسیار کرده تا اقدام فوق را با سرعت اجرا کنند.

حال مشخص نیست که در تاریخ سوم دی ماه به بعد دقیقا چه اتفاقی خواهد افتاد اما آنگونه که از شواهد برمی آید این اقدام گامی دیگر در راستای اینترنت ملی است که زندگی و کسب و کار بسیاری از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.اما حال اینکه در ادامه مسیر ملی شدن و محدود سازی اینترنت، چه اتفاقی برای سایت هایی با دامنه ی .com میافتد، سوالی است که مسئولین مربوطه باید پاسخگوی آن باشند.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.