حمله هکر های روسی به کوکاکولا؛فروش داده های سرقتی به ارزش 1.6 بیت کوین

Cocacola Company

حمله هکر های روسی به کوکاکولا؛فروش داده های سرقتی به ارزش 1.6 بیت کوین

گروه هکر روسی Stormous ادعا دارد که سرور های کوکاکولا را هک کرده است و 161 گیگابایت داده های مالی،رمز عبور و حساب های این شرکت را به سرقت برده اند.؛آن ها ظاهرا قصد دارند این داده ها را بع قیمت 65 هزار دلار یا 1.6 بیت کوین به فروش برسانند.

گروه هکری Stormous که در ماه مارس،حمایت خود را از دولت روسیه پس از حمله ی اوکراین اعلام کرد،بر اساس نظرسنجی انحام شده در کانال تلگرامش،ظاهرا کوکاکولا را به عنوان هدف خود انتخاب کرده است.آن ها اخیرا فاش کردند که به این شرکت تولید نوشیدنی نفوذ کرده و با موفقیت 161 گیگابایت اطلاعات شرکت را به دست آورده اند و اکنون قصد دارند آن ها بفروشند.

 

Cocacola Company

کوکاکولا هنوز صحت حمله را تایید نکرده است

کوکاکولا هم اکنون بررسی های خود را آغاز کرده است و به مجریان قانون درباره ی حمله ی سایبری اطلاع رسانی کرده است ودر تلاش برای تعیین صحت ادعای این گروه هکری است.درباره ی اطلاعات سرقت رفته گفته می شود که شامل داده های مالی،رمز عبور و حساب های تجاری می شوند.

کوکاکولا یکی از چند شرکت مهم غربی محسوب می شود که پس از حمله به اوکراین،فعالیت های خود در روسیه را به حالت تعلیق درآورد.

طبق دیگر اطلاعاتی که در کانال تلگرام این گروه هکری قرار داده شده،به نظر می رسد آن ها سازمان های دیگری را از حوزه هایی مانند آموزشی،مالی و بخش های دولتی نیز مورد هدف قرار داده اند و از  طریق کانال تلگرام و وب سایت خود حملاتشان را به صورت عمومی اعلام می کنند.

Stormous ادعا می کند که تا کنون با حملات خود،اطلاعات و اسناد هویتی،کد منبع و اطلاعات دیگری از قربانیان را به سرقت برده.نکته ی مهم این است که این گروه با استفاده از باج افزار خود این کار را انجام می دهند.

با این حال،ادعاهای این گروه در ماه های گذشته توسط شرکت های امنیت سایبری ZeroFox و SOCRadar مورد بررسی قرار گرفته است و هیچ یک از این شرکت ها این ادعا ها را تایید نکرده اند.علاوه بر این،آن ها اعلام کرده اند که قربانیان ادعا شده توسط  Stormous ،سازمان هایی هستند که قبلا توسط سایر عوامل مورد حمله قرار گرفته اند.