نصب ویندوز بروی لپ تاپ های نسل 11 و 12

نصب ویندوز روی لپ تاپ های نسل 11و 12

نصب ویندوز بروی لپ تاپ های نسل 11 و 12

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد نصب ویندوز بر روی لپ تاپ هایی که پردازنده های نسل 11 و نسل 12 شرکت اینتل دارند را داشته باشید،اما در هنگامی که وارد بخش پارتیشن ویندوز می شوید،هاردی را مشاهده نمی کنید و در همین مرحله متوقف خواهید.در ادامه به بررسی این مشکل و رفع آن می پردازیم.

Intel Rapid Storage Technology چیست؟

شرکت اینتلIntel Rapid Storage Technology برنامه ای است که توسط اینتل طراحی و ایجاد شده است تا قابلیت ها و عملکرد ذخیره سازی اطلاعات دستگاه های مختلف، به ویژه رایانه های شخصی و لپ تاپ ها را افزایش دهد.این یک برنامه  مبتنی بر RAID است که چندین درایو دیسک ذخیره سازی را در یک جزء واحد ترکیب می کند.

اینتل این فناوری Intel Rapid Storage Technology را ایجاد و راه‌اندازی کرد تا به کاربران لپ تاپ ها و رایانه های شخصی عملکرد بهتری را با قیمت‌های مناسب ارائه دهد. این ویژگی همچنین می تواند در مصرف انرژی صرفه جویی کند و عمر هارد های  سیستم را نیز بالا ببرد.این فناوری روی امنیت فایل‌های داده‌های کاربران با رویکردی جامع‌تر به فناوری کار می‌کند .همچنین این برنامه دارای یک سیستم هوشمندتر برای ذخیره سازی داده ها است که می تواند به طور قابل توجهی برای کاربران ویندوزی که مشکلات ذخیره سازی داده ها را دارند مفید باشد.

شما برای حل این مشکل باید درایور این برنامه را بر روی سیستم خود نصب کنید.برای این کار کافی است که فایل درایور IRST را از طریق لینک های زیر دانلود کنید و طبق مراحل توضیح داده شده عمل کنید:

  1. از روی DVD ویندوز یا فلش ویندوز خود بوت شده و مراحل نصب را ادامه داده تا به محیط پارتیشن ویندوز برسید.
  2. در این مرحله فلش حاوی فایل درایور برنامه ی Intel Rapid Storage Technology را به لپ تاپ خود متصل کنید.
  3. گزینه ی Load Driver را انتخاب کنید.
  4. سپس بر روی گزینه ی Browse کلیک کرده و فایل مورد نظر را انتخاب کنید.
  5. در مرحله  Select the driver to install  شما باید گزینه ی اول را انتخاب کنید.
  6. و در نهایت هارد شما به نمایش در آمده و می توانید باقی مراحل نصب ویندوز را ادامه دهید.

 

فایل های مورد نیاز را از طریق لینک های زیر می توانید دانلود کنید.

فایل مورد نیاز برای لپ تاپ های نسل 11: دانلود کنید

فایل مورد نیاز برای لپ تاپ های نسل 12 : دانلود کنید